Кайбыч районында яшәүче бер ир - ат исерек хәлдә транспорт чарасы белән кабат идарә иткән өчен мәҗбүри эшләргә хөкем ителде

2021 елның 31 мае, дүшәмбе

Кайбыч район суды җирле кешегә карата җинаять эшен карады. Ул ирне РФ Җинаять кодексының 264.1 маддәсендә каралган җинаять кылуда (исерек хәлдә булган, вәкаләтле вәкилнең исереклек хәленә медицина тикшерүе узу турындагы законлы таләпләрен үтәмәгән өчен административ җәзага тартылган башка транспорт чарасы белән идарә итү) гаепле дип таныды.
     2020 елның августында ир-ат РФ КоАП 12.26 ст. 1 өлеше буенча административ хокук бозу кылган өчен 1 ел 6 айга транспорт чарасы белән идарә итү хокукыннан мәхрүм ителгән 30 мең сум күләмендә штраф рәвешендә административ җәзага тартылган.
      Шуңа да карамастан, 2021 елның апрелендә хөкем ителүче янә трактор руленә исерек килеш утыра һәм Хәрәкәт барышында юл-патруль хезмәте хезмәткәрләре туктата.
      Суд җинаять эшенең шартларын исәпкә алып, гаеплегә 1 елга транспорт чарасы белән идарә итү белән бәйле эшчәнлек белән шөгыльләнү хокукыннан мәхрүм итү белән 150 сәгать мәҗбүри эш рәвешендә җәза билгеләде.
      Җинаять эше буенча судта дәүләт гаепләвен Кайбыч районы прокуратурасы хуплады.
       Хөкем карары законлы көченә кермәгән.

Кайбыч районы прокуратурасы

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: